valged laigud häbememokkadel 09.02.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, palun nõu. Avastasin kuu aega tagasi häbememokkade peal ja ureetri ümber valged nahast kõrgemal kuivad ümmargused laigud . Piirdunud. Ei sügele. Näeb välja nagu vahel tekivad keha peale valged kuivad laigud. Olen jube ehmunud. Mis see on? Suguhaiguseid on kontrollitud aga 7 kuud tagasi. Partner on üks ja kindel. Mida teha? Olen välismaal, milliseid käsimüügi ravimeid soovitate taanis?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, suure tõenäosusega on see välisgenitaalide naha piirkonna keratoos, mis pole mingi suguhaigus. Kui kaebusi pole, siis midagi tegema ei pea. Võib sügeleda, sel juhul raviks õrnemad kortikoidsalvid. Soovitav muidugi enne võtta analüüsid. Jälgige laikudel muutusi, võimalik et kaovad ise ära. Võite määrida pehmendava toimega kreemiga(lastekreem, saialillesalvi, ). Peske intiimpesuvahendiga, mida saate osta apteegist. Drkadastik