Metforali lõpetamine ja naha ja juuste järsult halvenenud olukord 06.02.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor Väli, käisime teie vastuvõtul jaanuaris ja tegime analyysid et leida vastus kuidas edasi elada ja kas jätkata Metforali ravi nagu dr Kerge soovitas ja nagu tytar 6 kuu jooksul ka tegi või tuginedes uutele analyysidele, see katkestada.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Saan aru,et olete Grete ema ja seetõttu kõik meil tehtud analüüsid saatsin Gretele meili teel . Seal on määratud nii maksa kui neerude funktsioon,mis on täiesti korras.Võtke need analüüsid kaasa,kui lähete allergoloogi või teiste erialaarstide juurde
Minu soovitus oli ,et kindlasti ei jätkaks antibeebipillide võtmist.Momendil on ka veresuhkrud ja insuliinisisaldus normis. Raske öelda,kas enne metforali 850 x2 ,olid ka veresuhkur ja insuliin nihkes,sest nii palju analüüse kui Tartu Ülikooli kliinikumis ei ole temal kunagi tehtud.Seetõttu soovitasin tal metforali kogust praegu vähendada poolele kogusele,sest patsiendi anamneesist selgus,et metforali ära jättes hakkas kehakaal uuesti tõusma.
Juuste väljalangus esineb tavaliselt kilpnäärme funktsiooni languse korral,aga Gretel on kilpnäärme analüüsid normis.
Momendil on Grete analüüsides kaks analüüsi,mios päris normis ei ole - madal D-vitamiin.Soovitan apteegi käsimüügist D-viamiinpärleid.üks pärlike päevas. Androstendiool oli pisut normist kõrgem,mis põhjustab naistel aknet ja pisut suurenenud karvakasvu. Edu soovides,Maie Väli