Coli bakter 06.01.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen väga mures oma 4 aastase tütre pärast. Pool aastat tagasi suvel oli tal kaks korda järjest neeruvaagna põletik ja sellest ajast peale on tal koguaeg pissu vahelt punane ja valus ning tihti ka sügeleb. Algul perearst ütles, et seen ning seejärel hakkasin määrima klotrimasool kreemiga aga 7 päeva möödudes mingit paranemise märke näha polnud vaid oli lisandunud rohekas kollakas voolus ning seejärel lõpetasin sellega määrimise. Läksin uuesti perearsti juurde ja sai tehtud vereproov, veresuhkur ja ka kõik muu oli korras. Saadeti meid, siis edasi günekoloogile. Võeti proovid, usse ei olnud aga leiti coli bakter. Günekoloog kirjutas coli bakteri vastu tabletid. Pesta soovitas ainult kummeli teega ja määrida Vagisan kreemiga. Nii kui ma last Vagisaniga määrima hakkasin, nii oli jälle rohekas kollakas voolus platsis ja ma lõpetasin sellega määrimise. Tundub, et see coli bakter nendele tablettidele ei allunud, sest jalgevahelt lapsel ikka punane ja valulik ning sügelev, ma lihtsalt enam ei tea mida teha, ei julge enam Vagisaniga määrida ka kuna voolust muidu ei ole, ainult siis kui sellega määrin. Iga päev pesen kummeli teega ja vahetan ka aluspükse aga paremaks midagi ei lähe. Mida teha või kuhu pöörduda ? Kas on olemas ka lastele mõeldud günekolooge või millise eriala arsti juurde peaks pöörduma?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tüdrukutel on välisgenitaalide põletik ( punetus, kipitus) seotud sageli erinevate bakteritega ( E.coli jt.). Soovitan pesta 2 korda päevas intiimpesugeeliga ( näiteks Gyntima intiimpesugeeliga tütarlastele) ja määrida 2 korda päevas Baneocin salviga ( retseptiravim) nädala jooksul.