Kas kilpnäärme alatalitlus mõjutab rasestumist 07.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen põdenud korra kilpnäärme alatalitlust, see raviti aastaga välja, kuid nüüd on see tagasi. Vähemalt ma ise tunnen nii ja varsti on mul ka arstinumber kinni pandud. Kuid tahtsin küsida kas siis kui kilpnääre on haige mõjutab see rasestumist. Olen mitu kuud olnud kaitsmata vahekordades, kuid pole rasestunud. Kas üks põhjus võiks olla kilpnääre? Hetkel ma mingeid ravimeid ei võta.Ette tänades!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Nii kilpnäärme ületalitlus kui ka alatalitlus vöivad olla rasestumatuse pöhjuseks.Subkliinilise hüpotüreoosi korral tunneb patsient end normaalselt,kuid TSH on tõusnud.Vajalik oleks kontrollida ka kilpnäärme antikehade esinemist,mis viitab kroonilise türeoidiidi olemasolule.Täpsema informatsiooni saamiseks võite helistada mulle telefonil 319267.Võite ka pöörduda minu vastuvõtule.Teie MAIE VÄLI.