günekoloogiline lõikus 11.11.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
5 aastat tagasi oli günekoloogiline op,põhidiagnoos Myoma uteri,eelnesid korduvad abrasioonid,kuna polüüp kasvas tagasi.Munasarjad,juhad olid korras,emakakael oli tänu 3 sünnitusele kordi kõrvetatud ja ilmselt vajas oppi.Minul opereeriti ära kõik.Põhjendus oli vanus 55!!! Seni käis mul menstruatsioon regulaarselt.Ei tea miks sellega nõustusin.Olin kiirelt ette antud opi ajast nagu hüpnoosis!Tagantjärele arvan,et olin rahastuse ja haiglate olelusvõitluse ohver.Opi järgselt tarvitasin kuni selle kevadeni Climara plaastrit.Kevadel sai opist 5 aastat ja läksin esimest korda mind opereerinud arstile tagasi.Sain riielda ja plaaster kästi kohe ära jätta.Kannatama peab ka natuke,küll varsti organism harjub!Suvi oli palav ja minu elu väljakannatamatu .Tunnis vähemalt korra olin läbimärg,sama ka öösel,ärevus,RRtõus.Augusti lõpust panin Climara tagasi(omapäi poolitan plaastrit st. pool annust)Hetkel päevas 2-3 korda olen läbimärg,sama öösel.Erinevad günekoloogid on soovitanud Activellet,Liviani.Mida teha Elu peab olema elamist väärt.Olen 60 aastane,arvan,et sportlik,vererõhurohtu kasutan 20 aastat,hetkel Ranitec 10 mg,kolesterool 6,8,muid kaebusi ei ole.Mida soovitate ?Olen meditsiinitöötaja

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kui 5 aastat on asendusravist möödas, siis tõesti võiks mõelda selle ärajätmisele. Kui äkki preparaat ärajätta, siis tõesti kuumahoogusid on raske taluda, kuigi olete omal algatusel plaastrit poolitanud. Soovitan siiski muuta preparaati ja LIVIAL oleks igati hea, kuna sellega rinnav'ähi risk on väiksem. Kui olete umbes 1-2aastat seda võtnud, siis võiksite annust pikkamööda vähendada, tabletti on kergem tükeldada. Samalajal peate juurde võtma mingit looduslikku preparaati nagu Rotklee või midagi muud(neid palju)
DrKadastik