Kaebus vasakul alakõhus 09.11.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem seisneb selles, et olen täheldanud viimase nädala jooksul vasaku munasarja piirkonnas( täiesti alakõhus) imelikku tunnet. Kus probleemi hakkasin tundma eelkõige siis kui istusin või äkiliselt keha liigutasin, mille järgselt tekkis valulikkus kindlas piirkonnas ja mis möödus ka koheselt kui olin kuidagi keha liigutanud. Täpsustaksin, et säärast tunnet ei tunne kogu aeg, eriti nüüd viimastel päevadel olen tundnud kirjeldatud tunnet vähem. Lisaksin veel nii palju, et kui olen tundnud valulikkust siis alati on see tundunud kui olukorrana, kus midagi kui probleemses piirkonnas jääb istumisel või äkiliselt keha liikumisel ette( Kui mingisuguse moodustisena vms, ei oska ega taha selliselt hinnangut anda). Lisaksin, et ei tarvita beebipille vms. Elan elukaaslasega regul. suguelu, kus kõik on normaalne. Rasedus peaks olema partneri poolt täiesti ajutiselt välistatud. Lisaksin veel ka seda, et algamas on menst. periood, kuid ei leia, et see antud probleemi kuidagi tekitanud on kuna see probleem täiesti esmakordne. Naistearsti külastamiseks on esmane võimalus al. jõuluajal, kui liigun kaugelt Euroopast kodumaale. Seetõttu sooviksingi Teilt abi edasise käitumise osas.

Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 21-aastane.
Alakõhuvalu puhul peavad olema välistatud vähemalt rasedus ja vähemalt urogenitaalne klamüdioos, kindlasti on vajalik günekoloogiline ultraheliuuring, et välistada või kinnitada munasarja tsüsti või tsüstoomi. Apteegi valuvaigisteid kasutage lubatud maksimaalses annuses, sest neil on ka põletikuvastane toime.
Broneerige juba täna aeg naistearstile. Märkige kindlasti üles menstruatsioonide 1. päevad ja tehke hommikusest uriinist rasedustest.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskuses