Pisikesed punnid tupe juures 27.08.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul tekkisid pisikesed punnid peale päevi tupe juurde, alla piirkonda nahale. Absoluutselt ei sügele, kipita ega anna endast valulikul moel tunda, ainult siis kui konkreetset piirkorda katsun, kus nad on. Raseerin väga tihti ning esimene mõte oligi endal, et äkki on raseerimisest, kuid tänaseks on juba 10 päeva täis ja punnid pole ära kadunud.
Pole günekoloogi poole pöördunud, sest puudub hetkel ravikindlustus.
Paanika on suur.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 21-aastane.
Tegemist võib olla traumaatilise muutusega, genitaalkondüloomidega, genitaalherpesega, karvanääpsude põletikuga jpm.
Ilma kliinikut nägemata saan soovitada vaid pesta intiimpiirkonda apteegi intiimpesuvahendiga 2x päevas ja vajadusel määrida Klotrimasool kreemi.
Paanika leevendamiseks aitab probleemi lahendamine ja tulek vastuvõtule.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest