Analüüsid viljatuse korral 22.08.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Probleem selline, et oleme kaaslasega üritanud üle aasta last saada. Varasemaid rasedusi ei ole. Pool aastat tagasi käisin günekoloogi juures lihtsalt iga-aastasel kontrollil ning rääkisin ka rasestumise soovist. Günekoloog tegi UH, võttis proovid (PAP, klamüüdia, gonorröa) kõik korras. Kui aasta proovimisest täis hakkas saama, käis mees arstil - avastati oluline viljakuse langus (UH-l ilmnes munandi kahjustus, veri ja geneetika korras) - androloog soovitas hakata IVF'i peale mõtlema. Mõned päevad hiljem oli ka mul uuesti günekoloogi aeg - rääkisin mehe tulemustest ja arst pani meid IVF järjekorda - suhtles viljatusraviarstiga, kes ütles, et ma võtaks temaga detsembris ühendust. Günekoloog ütles, et temal pole rohkem midagi teha. Nüüd tekkis küsimus, et kas mulle mingeid analüüse siis polegi vaja teha (vereanalüüs nt) - ootasin 2 kuud günekoloogi aega ning nüüd ootan lihtsalt veel 3 kuu järgmist arstiaega. Otseselt probleeme mul mingeid ei ole - menstruatsioon samuti üsna regulaarne (26 päeva +- 1 päev), Kuid ikkagi tunnen, et meest uuritakse detailideni ning äkki on lisaks mehele ka minul mõni probleem, mis raskendab rasestumist. Kas siis naist polegi üldse vaja uurida, kui mehepoolne probleem avastatakse?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere ! Soovitav oleks ka Teid uurida,m.tsükli 8 päeval ja 21 päeval võtta veri hormoonidele ja teha ka vaginaalne UH (m.tsükli I I faasis ).Siis on ka Teiepoolsed analüüsid tehtud .IVF on siis kindlasti tulemuslikum.Edu soovides, Maie Väli