Toksilise Shoki Sündroom 13.04.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, eile hoidsin tampooni öösel liiga kaua sees (10 h) ja umbes samal ajal tekkis sügelus kehal (paremal pool ja rinna juures, aga löövet ei ole). Samuti kuuma- ja külmahood nii, et öösel ei saanud isegi magada korralikult, kuid palavikku ei tea kas on. Iiveldust ei ole, aga kurk on natuke kähe. Kas see võib olla TSS või hakkab see kuidagi järsemalt? Ja millest sügelus olla võib? Olen väga mures, sest arstiaeg on alles kahe päeva pärast.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 19-aastane.
Võimalusi on mitmeid, ka nimetatud sündroom.
Olete tampooni kindlasti eemaldanud, ärge uut paigaldage. Vahetage igal hommikul pesupüksid puhaste vastu. Peske välisgenitaale 2x ööpäevas jahedama veega Gyntima madala pH-ga intiimpesugeeliga, määrige välisgenitaalidele Klotrimasool kreemi.
Võtke ühendust oma pereõega, kes saab kontrollida kliinilise vere ja veresuhkru analüüsi.
Kui soovite aega , siis saate aja broneerida online teel, meili teel või telefoni 6014331 teel, vajalik isikukood.
G.Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest