Päevad valel ajal 22.03.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, probleem algas eelmise aasta oktoobri kuus. Päevad hakkasid valel ajal, mõtlesin, et stressist, suhtega olid probleemid. Aga siis sai kõik korda stressi polnud. Üks kuu olid kõik korras päevad olid õigel ajal, siis hakkasid jälle valel ajal. Alguses valutab kõht nagu tavaliselt enne päevade algust, siis määrib, aga pole nagu tavalised päevad, sest voolust tuleb vähem. Ja kui õige nädal tuleb on päevad normaalselt. Kestavad nagu tavaliselt. Käisin probleemiga arsti juures. Kontrollis midagi, ütles, et ebameeldiva lõhnaga voolust tuleb, kirjutas välja küünlad ja antibiootikumid. Mul oli suvel ka bakteriaalne vaginoos, siis kirjutati ainult küünlad. Ja arst arvas, et äkki plaaster on lahti või midagi. Olin evra plaastreid kasutanud juba 3 aastat kindlasti ja sellis asja pole olnud. Ütles, et kui tulevad tagasi, siis kirjutab pillid välja. Tegin ravikuuri ära, ebameeldiva lõhnaga voolust ei tulnud enam ja üks kuu oli kõik korras kui hakkasid jälle päevad 2 nädalat enne õiget aega. Läksin uuesti arstile, kirjutas pillid välja. Nüüd olen pille võtnud 2 nädalat ja täna hakkasid jälle päevad valel ajal. Arst ei ole võtnud mingeid proove. Viimati võeti proove juuli kuus, siis oli ainult see bv probleemiks, teised testid olid korras. Ma ei tea enam mida mõelda. Mul on praegu suur töökoormus 12 tunnised tööpäevad ja päevläbi olen enamasti jalul ja tõstan asju, aga see on imelik, et nagu üle kuu kordub kõik samamoodi.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 21-aastane.
Loet kirjast: "Olin evra plaastreid kasutanud juba 3 aastat kindlasti ja sellis asja pole olnud. Nüüd olen pille võtnud 2 nädalat ..."
Igale arstile pöördumisel alustage kindlasti sellest, et kasutate KHK kombineeritud hormonaalset kontratseptsiooni algul EVRA plaastrid ja nüüd antibeebipillid.
Tegemist on nn läbimurde veritsusega või menstruaaltsükli häirega ravimite ehk antibeebipillide foonil. Iga tsüklivälise veritsusega peavad olema välistatud rasedus ja vähemalt urogenitaalne klamüdioos. Kas on?
Hommikusest uriinist saab teha rasedustesti ja saate uurida, kas on võetud analüüs klamüüdiale.
EVRA plaastrid ei sobi ülekaalulistele. Antibeebipille on erinevaid, vahel on vajalik neid muuta. Kindlasti aga tuleb järgida skeemi 21+7 vm, kalendrisse kirjutada 7-pillivaba päeva ja öelda seda igale arstile, kuhu pöördute.
Kui vajate teisest nõustamist, siis broneerige aeg online teel või meili glitter@naistearst.ee teel ööpäev läbi, vastuvõtu ajal tel 6014331, vajalik isikukood. Vajalik günekoloogiline ultraheliuuring ja klamüüdia test, kui on uus partner või seda pole võetud.
G.Litter naistearst.ee Piritalt -Maarjamäelt.