Menstruaaltsükli pikenemine 18.03.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen naine 31. Alates 17 kasutanud rasestumisvastaste vahenditena Logesti. Paar aastat ka Nuvaringi. 2013. a alguses lõpetasin nende kasutamise, sest plaanis on last saada (varasemalt rasedusi ei ole olnud). Pärast rasestumisvastaste vahendite kasutamise lõpetmist oli tsükkel korrapärane - üldiselt 28 päeva, menses 3-4 päeva. Aasta lõpus aga tsükli pikkus muutus pikemaks, olles viimased 2 korda 31 päeva (menses ühel päeval tugev, teistel päevadel määrib tumeda pruuni verega). Kuid viimane tsükkel oli nüüd aga 36 päeva. Olin tsükli alguses pisut haige, mille käigus tekkis nohu ja üheks päevaks palavik (37,5). Palavik langes minu tavapärasest (36,8) kehatemperatuurist 0,2 kraadi madalamale. Praeguseks on kehatemperatuur minu tavapärases normis. Mensesele eelnes päeva jooksul väga õrn roosa määrimine, järgmisel päeval oli alaselja valu, mida päris valuks ei saa nimetada, pigem väsimus- ja raskustundeks.

Minu küsimus on, et kas selline tsükli muutus on normaalne ja kas see võib mõjutada rasestumist? Nagu enne mainisin, on plaanis last saada. Aasta jooksul, kui rasestumisvastaseid vahendeid ei kasutanud, olime mehega kaitsmata vahekorras, kuid vältisime nö ohtlikke aegu. Möödunud aasta lõpust on olnud meil plaan ja oleme üritanud tabada õiget aega, kuid seni tulutult.

Stressitase on olnud tavaline, mingeid ravimid ei tarbi (vaid foolhapet ja D vitamiini). Umbes 10 aastat tagasi käisin emakakaela kõrvetamas. Pärast seda veritsusi, valusid või põletikke ei ole diagnoositud (on küll seent esinenud). Viimati käisin arstil käesoleva aasta alguses, kus mainisin pikenenud tsüklit, kuid seda ei pidanud arst probleemiks. Ühtlasi ei tuvastanud ta läbivaatusel ultraheli käigus mingeid probleeme. Vähemasti ei öelnud ta midagi, näha oli väikeseid folliikuleid (nädal enne mensese algust). Rasestumise kohta soovitas ta vaid seda, et kui aasta jooksul ei õnnestu, siis tuleb tagasi tulla ja uurida milles probleem. Kas võib olla olukordi, kus arst näeb, et rasestumine võib olla problemaatiline, kuid ei ütle seda patsiendi rahustamiseks? Kuivõrd nooremaks ma enam ei jää, siis ei tahaks lapse saamist väga pikalt edasi lükata - keha ju väsib ja vananeb iga päevaga.

Jään Teie vastust ootama

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
menstruatsiooni tsükli kõikumine +/- 7 päeva on normaalne ja ei vaja mingit uuringut ega ravi. Tsükli kõikumine on sageli seotud stressiga, kaalu muutusega, reisimistega, ravimite tarvitamisega, haigestumisega jne. Samuti on väga tavaline, et tsükli pikkus elu jooksul muutub. Kuna tsükkel on olnud nüüd viimasel ajal 31 päeva, on ovulatsiooni aeg suurima tõenäosusega 16.-17. tsükli päeval. Et hinnata, millal on soodsaim aeg rasestumiseks, soovitan teha ovulatsiooni teste alates tsükli 14.või 15. päevast. Ma ei näe põhjust muretsemiseks, sest günekoloogilisel läbivaatusel ja ultraheli uuringul on olnud kõik korras. Kui ovulatsiooni testid on positiivsed ja rasestumine ei õnnestu, siis edaspidi soovitan mehe uuringut ( spermiogramm). Kui ovulatsiooni testid on mitu kuud järjest negatiivsed, soovitan tsükli keskel pöörduda arsti poole, et ultrahelis hinnata folliikleid munasarjades. Toidulisanditest võib kasutada spetsiaalseid vitamiinide komplekse: "Wellman conception" ja "Pregnacare conception".
Parimate soovidega,
dr. Katrin Seidelberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Analüüsi vastus hüsteroskoopia

Tere,

Käisin nädal tagasi hüsteroskoopiat tegemas. Täna nägin saatekirja vastust, mis oli selline:

Vastus:
Üksiku primaarse lümifolliikliga keskproliferatiivne endomeetrium.

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Proliferatsioonifaas tähendab seda, et teil on menstruaaltsükli I faas ja selline leid on normaalne. Juhul kui tegemist oli teil menstruaaltsükli II faasiga st. peale 15ndat tsüklipäeva ja teil pole ...

Loe edasi

Liiga pikk menstruaaltsükkel pärast Nuvaringi lõpetamist

Tere,
Kui kaua võib võtta menstruaaltsükli normaliseerumine pärast pikaajalist hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamist?
Olen kasutanud erinevaid vahendeid 12 aastat. Alguses ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 26-aastane.
Loen kirjast: "Olen kasutanud erinevaid vahendeid 12 aastat." see on tõesti ülipikk aeg.
Muretsema peaksite siis, kui soovite ...

Loe edasi

rinnas 1cm. tsüst

TERE!

OLEN 38.AASTANE KAKSIKUTE EMA.4 AASTASED LEITI VASAKUST RINNAST TSÜST MILLEST VÕIB TEKKIDA? ON TEKKINUD KA MENS.HÄIRED

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Loen Teie kirjast, et Teil esinavad menstruaaltsükli häired.
Ka piimanäärmed on hormonaalsed organid, ning nende töö sõltub mitmetest hormoonidest.
Kuna tsüst leiti ...

Loe edasi

menstruatsioonid

Mul on viimasel ajal äärmiselt pingeline ja stressirohke aeg.
Kas tsükli pikenemine ja kõikumine 31-34 päeva vahel on ohumärk ja võib viidata mingile patoloogiale? Või on see normaalne stressiga ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

#Normaalseks tsükli pikkuseks peetakse kuni 35 päeva, seega teie tsükli pikkus mahub sinna vahemikku. Otsest vajadust arsti poole ei ole vaja minna.Dr.Kadastik

Loe edasi

tsüst

kuivõrd võib munasarjatsüst takistada rasedaks jäämist?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Kõige sagedamini esinevad follikulaarsed munasarja tsüstid tekivad menstruaaltsükli jooksul ja kaovad iseenesest 1-2 kuu jooksul. Rasestumist nad ei takista.
dr. Seemen

Loe edasi

serophene

tervist!on probleeme rasestumisega.seega võtsin seropheni kolm kuud järjest,

kuna folliikulid ei kasva vajalikule suurusele.käisin veebruarislaporoskoopial-oli väike tsüst munasrjas(healoomuline)munajuhad ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Võib olla olete rasestunud.Seega soovitan Teil ära teha hommikuses uriinis rasedustest ja kui see on positiivne,pöörduge kohe oma günekoloogi vastuvõtule.

Loe edasi

menstruaaltsükli häired

Tere!

Eelmisel kuul, kui pidid algama päevad, ainult määris natuke umbes kolm päeva. Igaks juhuks tegin ära rasedustesti - see oli negatiivne. Mõnikord tunnen kõhus valusid ja seljas sellist ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Tere!

Informatsiooni on väga vähe: oluline on, kui vana Te olete, kui kaua teate müoomist, kui suur on emakas või müoomisõlm, kas tarvitate praegu ravimeid?

Alati on võimalikud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi