kasvajamarkerid 07.03.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul veres kasvajamarkerite tõus. Kas on muretsemiseks põhjust?
S-CA-125-37,3
S-CA-19,9-68,77
S-CA-15,3-51,3

Püevad jäid ära 42 aastaselt ja siis öeldi, et munasarjas väike tsüst, aga see kasvanud ja nüüdseks umbes 2 cm. Aasta tagasi uuriti ja kõik normis. Nüüd käisin infektsionisti juures ja seal tuli välja veres nende näitajate tõus.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kasvaja-antigeenid on tõepoolest mõnevõrra tõusnud.Võimalik ,et munasarja tsüst või põletikulised haigused on selle põhjustajaks.Pöörduge oma günekoloogi vastuvõtule,kindlasti on vaja teha mammograafia ja MRT kõhuõõne organitest.
Edu soovides,Maie Väli