Endomeetriumi paksenemine 13.02.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere hea doktor!!!!
Käisin täna günekoloogi juures ja ultrahelikäigus avastas,et mul on emakakeha suurenemine,0,98mm-seda siis pea 1 sm.Annan veel järgmisel nädalal vereanalüüsid ja 7-ndaks märtsiks kinnipandud hysteroskoopia.Olen natyke,,hirmul,,sest ei tea mida oodata.Veritsysi ei ole,valusid samuti.Kas oskate õelda,mis võiks see olla.Hingerahu on hetkel kadunud.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kindlasti pole tegemist emakakeha e. emaka suurenemisega. Hüsteroskoopia näidustus on ilmselt kas emaka limaskesta paksenemine või kahtlus emaka polüübile. Polüüpe võib esineda menopausi järgsel perioodil , nad on healoomulised ja ei anna sageli ühtegi kaebust, vaid avastatakse ultraheli uuringul tavakontrolli käigus. Operatsiooni käigus eemaldatakse emaka limaskesta paksend ja saadetakse histoloogiaks e. koeproovi uuringuks. Usun, et muretsemiseks pole mingit põhjust.
Parimat soovides,
dr.Katrin Seidelberg