SOS-pillid ja võimalik rasedus 19.01.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!!

Olin pärast päevade lõppu kaitsmata vahekorras ja mees katkestas vahekorra, kui toimus seemnepurse. Hommikul peale vahekorda võtsin 4 tunni pärast veega sisse ka SOS-pilli ühe tableti. Kas on võimalik üldse, et ma võiksin karta rasedaks jäämist?
Kas peale SOS-pillide sissevõtmist on normaalne, et tunnen kõhus mingeid muudatusi ja kas peaksid olema mingid kindlad sümptomid, mis näitaksid, et tablett siiski mõjus?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
On teada, et õigeaegselt võetud SOS pill kaitseb soovimatu raseduse eest 90% tõenäosusega. Mingit märki, mis koheselt viitaks, kas pill toimis või mitte, ei ole. Kui menstruatsioon oodatud ajal ei alga, tuleb teha rasedustest. SOS pilli võtmise järel võib tekkida erinevaid kõrvaltoimeid: kõhuvalu, rindade hellust, peavalu, veritsust tupest. Kuna SOS pill põhjustab sageli ebakorrapärast veritsust, ei soovitata seda kasutada rohkem kui kord ühe menstruaaltsükli jooksul.