Nuvaring-antibiootikumid-pidev määrimine 03.12.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Tekkis mure. Olen kasutanud regulaarselt Nuvaringi, u 3 a. Nüüd viimase 1,5 kuu jooksul on mul olnud pidevalt angiin, olen seetõttu pidanud antibiootikume võtma, 1. korral 12 päeva ja 3 nädalat hiljem uuesti mädase angiini korral 7 päeva antibiootikumi kuur. Viimasel antibiootikumi võtmise perioodil märkasin, et tupest eritub vere tükke, niitjad limajad tükid. Umbes 5 päeva peale antibiootikumide võtmisest on taas mandlid mädased, süda põksub, alakõhukrambid (menst. peaks algama 9.12), siis tekkis küsimus, et kas need mädased angiinid ja tupeveritsus võivad omavahel seotud olla? Kas peaksin mõneks ajaks Nuvaringi ära võtma?
Mainin ka seda, et plaanime abikaasaga teist last, kohe kui olen end terveks ravinud. Enne lihtsalt ei julge, kardan tüsistusi ja seda, et võibolla mõne vitamiini või aine puudusel võib kõhubeebi arengult mitte täielikult areneda jne.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Paljude antibiootikumide kasutamise ajal hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite toime nõrgeneb ja see põhjustab sageli veritsust. Antibiootikumidega ravi ajal tuleb Nuvaringi ( nagu ka pille ja plaastrit) skeemi järgi edasi kasutada ja ravi päevadel on soovitav lisakaitsevahendina kasutada kondoomi . Nuvaringi kasutamine lõpetage siis, kui ravi on lõppenud ja angiin on välja ravitud ning planeerite rasedust.