Kaotasin pilli ära ja lisapakendit ei olnud 01.12.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Juhtus selline õnnetus, et 1. nädala 6. pill kukkus kogemata kraanikaussi ning ei saanud seda võtta. Tasuks ka vist ka mainida, et olin üle-eelmisel õhtul ka vahekorras ja vahekorrale järgneval hommikul võtsin pilli tavapärasel ajal.

Võtsin siis igaks juhuks kohe järgmise pilli (7. päeva oma), kuna varupakendit ei olnud. Kas nüüd peaksin võtma 1 päevase nihkega selle pakendi lõpuni (ehkki nädalapäevad ei klapi) ning järgmisest pakendist veel ühe ja teen siis 7päevase vahe? Või palun perearstil uue retsepti välja kirjutada ning võtan lisapakendist õige nädalapäeva oma?

Pillideks on Yasminelle ning olen neid võtnud mitu aastat.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Et rasestumisvastase toime efektiivsus ei väheneks, tuleb 21- päevane tsükkel alati teha ja paus ei tohi olla üle 7 päeva. Seega tuleks nüüd kaduma läinud pilli asemel võtta uuest pakist 1 pill lisaks ja siis teha 7- päevne paus. See pakk võiks siis jääda edaspidi niiöelda varupillide võtmiseks, näiteks juhul, kui soovid menstruatsiooni kas mõned päevad või nädala(d)edasi lükata. Yasminelles on kõik pillid sama toimeainega ja niiöelda varupakist pilli võtmisel pole nädalapäeval tähtsust.
Parimat soovides,
dr.Katrin Seidelberg