Evra kasutamise ajal määrimine 18.11.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mure selline. Hakkasin 28. augustist alates esimest korda kasutama Evra plaastreid. Esimesed 2 tsüklit ei olnud mingit probleemi, kuigi teiste päevade ajal olid päevad hulga vähesema vereeritusega kui varasemalt. Aga mure selline, et kolmanda tsükli ajal hakkas määrimine juba siis, kui ma polnud veel pannud isegi mitte kolmandat plaastrit. Plaastrivaba nädal pidi hakkama 13.novembril aga määrima hakkas juba 5. novembril. Sellegipoolest kasutasin plaastrit edasi nii nagu peab ja 13.novembrist alates hakkas plaastrivaba nädal, kuid selline määrimise ja nõrkade päevade sarnane vere-eritus kestis kuni 16. novembrini, siis ühe päeva ei määrinud üldse ja 18.novembril hakkas jälle vähest verd tulema.
Millest see võib olla tingitud ja kas peaksin olema mures ja arsti poole pöörduma?
Plaastri servad on olnud küll vahel sellised mustad ja ääred natuke lahti, kas sellest võib olla probleem? Või ei sobi mulle plaastrid? Või on lihtsalt alguse asi? Või on oht rasedusele? Testi ma ei ole veel jõudnud teha.
Olen juba päris mures.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
esimese paari kuu jooksul võib esineda nii plaastrite kui ka teiste hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite ( pillid, tuperõngas) kasutamise ajal ebakorrapärast veritsust Selline veritsus lõpeb iseenesest, kui skeemi järgi vahendit edasi kasutada. Veritsuse põhjus on sageli seotud toimeaine imendumisega ( plaaster pole korralikult asetatud, on osaliselt lahti tulnud, plaastri vahetamine on hilinenud jt.). Põhjuseks võib olla ka ravimite ( näiteks antibiootikumide) kasutamine. Kui olete plaastreid skeemi järgi kasutanud, pole põhjust muretsemiseks, sest rasestumisvastane kaitse on tagatud. Soovitan jätkata plaastritega vastavalt skeemile ja kui ka edaspidi esineb veel määrimisi, siis soovitan rasestumis-vastast vahendit vahetada.