Määrimine enne päevi 18.11.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 22-aastane neiu, püsisuhtes ja kasutan ca 4 aastat järjest juba rasestumisvastaseid pille Yasminelle, mis sobivad algusest peale väga hästi.
Tsüklid on samuti väga korras ja regulaarsed.

Olen ka regulaarselt naistearsti vastuvõtul käinud kontrollimas ja aasta algul oli ka PAP-test OK.

Tihti esineb pillide tõttu seenhaigust, mille vastu olen saanud erinevaid kreeme ja ka ravimeid tupesiseseks kasutamiseks. Olen aru saanud, et see võibki kimbutama jääda.

Kuid praegu esimest korda juhtus, et nädal aega enne päevi määrib (šokolaaditaoline värvus) ja hommikuti tunnen sellist kerget menstruatsioonivalu kõhus, kuid see on väga minimaalne ja kestab ka vähe.
Kas lihtsalt selline nähtus vaimse pinge või probleemide puhul?

Milles võiks asi olla ja kas on põhjust muretsemiseks? Kuna siiani on kõik OK olnud...

Aitäh ette!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. ühekordne määrimine tsükliväliselt võib olla mitmel põhjusel. Üks võimalus,et pillide foonil määrimine on juhuslik, ja seega peaks jälgima mõned kuud. KUi asi jätkub, siis üheks võimaluseks on pillide vahetus. Organism vajab muu koostisega pille. Välistama peaks põletikku, eelkõige klamüüdia infektsuiooni. Väga suur stress võib seda soodustada ka. seega jälgige paaari kuu vältele ja probleemi olemasolul pöörduge günekoloogi poole. DrKadastik