Võimalik tupeseen? 16.11.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen pikemat aega võidelnud punetusega häbememokkadel. Kui alguses oli see lihtsalt punetus, siis nüüd on asi hullemaks läinud ning nahk justkui lõheneks. Sellega kaasneb ka valge/hallikas ketendus. Ma võrdleks seda justkui kõõmaga, ainult need nahaketenduse tükid on kõõmaketendusest veidi suuremad. Lisaks kaasneb sellele kõigele lisaks sügelus. Lisaksin ka, et see punetus piirdub ainult häbememokkadega ning selle punetuse lõpp on järsk, ei ole mingit üleminekutsooni...on punetus häbememokkadel ja justkui joonega tõmmatud, on see punetus lõppenud.
Ma kahtlustasin alguses, et äkki on tegemist tupeseenega. Seega ostsin Klotrimasool geeli ja üritasin oma menüüst eemaldada suhkrutooted, kuid asi ei paranenud. Seega kas tegemist on tõesti tupeseenega või on mõne muu haigusega?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere,ei välista tupeseent, kuid suure tõenäosusega võib olla mingi allergiline reaktsioon nt pesuvahendile või muule. Soovitaks ikka minna günekoloogi juurde, kes täpsustab. Seni kasutage spetsiaalset intiimpesuvedelikku genitaalide pesemiseks, vahetage hügieenisidemeid, igapäevaselt ei soobvitaks pesukaitseid kasutada. Mõelge ka pesupesemisvahendile, ega te pole mingit uut vahendit kasutusele võtnud.
DrKadastik