Beebipillide võtmine 21.10.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen mures oma beebipillide võtmise pärast. Alustasin eelmise kuu 14-st Yaz beebipillide võtmist, kuid juhuse tahtel läksid pillid kaotsi. Enda lollusega haarasin uue paki ja üritasin meede tuletada, millal ma pillide võtmist alustasin (olin kuupäevas täiesti kindel) , kuid kui ma selle paki lõpuks kätte sain sain aru, et panin kahjuks kuupäevaga mööda ja selle tulemusel jäid mul võtmata 3-nda nädala viimane ja 4-nda nädala 3 esimest pilli ning võtsin selle asemel ära platseebotabletid. Alustasin peale platseebotablettide võtmist koheselt uue pakiga, mida mul on siiamaani võetud juba 7 päeva (15-21 okt) , nädala viimasel 5 päeval (17-21 okt) olin ka vahekorras. Kas mul oli oht selle tulemusel rasestuda? Ostsin apteegist rasedustesti, mis oli negatiivne. Kas ma peaks selle test mingi aja pärast uuesti tegema ning kas peaksin pillide võtmist jätkama? Menstruatsiooni pole see kuu veel olnud. Kas need võivad ka hilineda või üldse ära jääda? Lugesin ka seda, et isegi käsimüügi ravimid võivad pillide toimet vähendada. Kasutan ise peavalude puhul Ibustari, kuid peale artikli lugemist olen siiamaani peavalud lihtsalt ära kannatanud. Oleksin vastuse eest väga tänulik.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirjelduse järgi ei oska ka mina dokumenteerida võimalikku rasedust.Ilmselt siin ikkagi rasedust ei ole.Kuigi võtsite platseebotablette just võimaliku ovulatsiooni ajal,oli eelnev kaitse tablettidega juba olemas. ja emaka limaskesta paksus pärsitud.Tegelikult oleksite pidanud platseebotabletid ära viskama ja alustama kohe uue originaaliga.Suure tõenäosusega algab Teil menstruatsioon teise pakendi lõpetamise ajal. Edu soovides,Maie Väli