Kollane lima päevad ajal 27.08.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul toimub alati menstruatsioon niimoodi, et esimesel 2 päeval tuleb rohkem verd ja alates 3. päevast juba vähem, kokku kestavad päevad 5 päeva. See kord aga oli nii, et esimesel kahel päeval tuli üsna vähe verd ja üsna ohtralt kollast lima, kolmandal päeval alles aga oli selline verejooks, nagu mul tavaliselt on esimesel päeval. Kas selline kollane veniv lima võib tähendada mingit haigust? Ja mis põhjusel võis menstruatsioon sel korral nii imelik olla? 3 päeva enne menstruatsiooni algust käisin just günekoloogilisel läbivaatusel, tehti PAP test (vastust veel pole), aga arst ütles, et emakakael on ilus ja katsudes tundus ka emakas ja kõhuõõnes talle kõik hästi (dr Väin Fertilitases). Varem pole mul mingeid günekoloogilisi haigusi ravitud ega ühtegi probleemi esinenud. Ahjaa, viimasest sünnitusest on 5 aastat möödas, kui rinnast pigistades tuleb aeg-ajalt kollast kleepuvat eritist, rinnad on kontrollitud, prolaktiini analüüsi pole teinud veel, günekoloog arvas, et ehk on seotud stressiga.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
rohke kollane limane eritis võib olla emakakaela põletiku tunnus. Soovitan ära oodata PAP analüüsi tulemuse. Kui analüüs näitab põletiku reaktsiooni, soovitan ravi ja edasiste testide osas konsulteerida oma arstiga. Seda, kui menstruatsiooni vererohke päev nihkub paari päeva võrra, võib pidada normaalseks kõikumiseks, ja selle pärast pole vaja muretseda.