Suguhaigused 11.06.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui partner (mees) on lasknud teha endale oraalseksi teisel naisel, kelle maine ei ole hea ja võib kanda suguhaigusi, kas on võimalik, et see teine naine nakatas meest oraalseksi tehes ja nüüd on haigus ka mehel?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
sugulisel teel levivad infektsioonid levivad nii vaginaalse, kui ka oraal- ja anaalseksiga. Kaitsmata oraalse vahekorra korral on võimalik nakatuda järgmistesse haigustesse: süüfilis, gonorröa, B-hepatiit, HSV (herpes), HIV, klamüdioos ( siiski vähetõenäoline). Nii HIV-i kui ka teistesse haigustesse on oraalseksi korral väiksem tõenäosus nakatuda võrreldes vaginaal- ja anaalseksiga.
Sugulisel teel levivate haiguste peiteperiood on erinev ja
vahetult peale kaitsmata vahekorda tehtud testid võivad osutuda valedeks ( vale-negatiivsed). Seetõttu on soovitav analüüsideks pöörduda 3-4 nädalat peale kaitsmata vahekorda. Sageli kulgevad haigused ilma ühegi kaebuseta. Seetõttu- ehkki nakatumise tõenäosus oraalseksiga on väike, on hirm võimaliku nakkuse ees suur ja soovitav on teha vajalikud testid. Juhusuhte korral peab alati kasutama kondoomi, ka oraalseksi puhul.
dr.Katrin Seidelberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Kuseteede põletik?

Peale vahekorda järgmisel hommikul ebamugavustunne, sage urineerimine, valulikkus.
Partner kontrollitud androloogi juures, mingeid põletikunähtusid ei avastatud.
Suguhaigused võib 99,9% välistada ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

tere. Tegemist või olla lihtsalt ärritusega tupes. Põhjus kas pikk vahe eelmisest vahekorrast või tupp oli kuiv. Soovitaks kasutada mõned päevad piimhappe kepikesi sisaldavaid tupekuule, mida saab osta ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi