Põletav valu 10.06.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Selline mure, et mu mehel oli valus urineerimine ning pöördus arsti poole ning leiti, et tal on kuseteede põletik. Minul alguses mingeid kaebusi ei olnud ning seksides kasutasime kondoomi. Nüüd on minul aga põletav valu nii seksides kui ka niisama. Otseselt pissides valus ei ole, rohkem nagu häbememokad punetavad ning valutavad. Võtame mõlemad Klacid-i , mehel on nüüd kõik korras, aga minu valu ei taandu. Milline ravim mind peaks aitama? Suguhaiguste testid on mõlemal tehtud ja need on korras.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 25-aastane. Kuna tarvitate antibiootikumi, siis suure tõenäosusega on ägenenud nii vulva kui ka tupe seenpõletik. Selle vastu aitab 2x ööpäevas välisgenitaalide pesemine jaheda veega apteegi intiimpesuvahendiga, valkjas katt tuleb ära pesta ja siis määrida Klotrimasool kreemi 2x päevas kuni kaebuste kadumiseni. Tuppe võiks panna uusi Gyntima probiotica vaginaalküünlaid. Mõlemad on apteegi käsimüügis. Kui nädalaga kaebused ei möödu, siis vajate korduvat kontrolli naistearstil ja ravimeid retseptiga suu kaudu.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt