Higistamine 21.05.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Alustasin eelmisel aastal 2012 a.oktoobrikuust hormoonravi Activellega, kuna olid väga tihedad ja tugevad kuumahood-higistamine öösel kui ka päeval. Umbes nädalaga kõik sai korda. Nüüd umbes kuu aja jooksul on uuesti tekkinud öösiti vastu hommikut tugev higistamine kaela ümbruses (kuumahoogu ei ole) ja pean vähemalt kaks-kuni kolm korda särki vahetama. Olen hommikul väga väsinud. Tabletti võtan ma ikka korralikult edasi. Öelge palun, kas need sümptomid võivad olla ikka seoses üleminekueaga või on rohu mõju vähenenud?
Jään vastust ootama.
Ette tänades.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! sümptomid on kindlasti seotud üleminekueaga,aga Activelle doosi küll ei peaks suurendama.Ka ilmad on muutunud palavamaks ja üleminekueas eelistame ikka ju jahedamaid ruume.Soovitan Teil õhtul enne magamaminekut võtta 2 Nosweat kapslit.Neid saate osta apteegi käsimüügistKa õhtused jalutuskäigud ja protseduurid jaheda veega on soovitatavad. Edu soovides,Maie Väli