Beebipillide lõpetamine 01.05.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Võtsin 3 aastat beebipille (Gesytil 70/30). Pidin tugevamatoimelisi võtma, sest esinesid vaheveritsused. Peale lõpetamist võtsin 1. kuul SOS-pilli. Peale seda algas menstruatsioon täpselt oodatud kuupäeval. Nüüd on viimasest menstruatsioonist möödas 63 päeva ja alakõhus on aeg-ajalt ebamugavustunne (nõrk valu). Rasedustest on negatiivne. Samuti on viimaste nädalatega intensiivistunud karvakasv näol. Käisin günekoloogi vastuvõtul, sealt saadeti mind koju tagasi, sest enne pillide lõpetamist olid mul proovid korras ja enne 4. kuu möödumist ei uurita midagi. Mure on tegelikult suur. Kas peaksin ootama, kuni 4 kuud täis saab?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! see on normaalne reaktsioon pillide tarvitamise järgselt.See ei pruugi ilmneda kõigil,aga kuna tarvitasite kaunis tugevatoimelisi pille,siis on postpillamenorröa küllalt sageli.Tavaliselt reguleerub menstruatsioon kuue kuu möödudes.Edu soovides,Maie Väli