kilpnääre 05.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

TERE. Olen 35. Aasta tagasi avastati mul kilpnäärmes sõlm. Vereanalüüs mingeid muutusi ei näidanud.Rohtusid ei söönud.Viimasel visiidil arvas arst, et see tuleb lõigata koos vasaku sagaraga.Olin nõus.Sest mul on madal vererõhk ja vahest lihtsalt nii paha olla.Olen kaalus 13 kg. juurde võtnud.See pidi kõik olema sellest.Naiste asjadega on kõik korras. Mis saab kui pool kilpnäärmest on lõigatud.Ja kas mirena olemasolu võib mõjutada selle sõlme tekkimist.Kuna mul on madal hemoglobiin ja olid väga vererohked päevad soovitas arst mulle mirenad.Praegu päävad puuduvad.Spiraal on juba 1a.Pandi enne sõlme tekkimist.Kas see võib olla seotud ka närvidega.Kas jalatalla punkt massaasiga on võimalik seda sõlme täiesti ära ravida. Teid ette tänades.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Peale operatsiooni peaks teie kilpnäärme teine sagar funktsiooni üle võtma. Selle sõlme tekkimine pole seoses Mirenaga, küll aga on Mirenaga seoses menstruatsiooni puudumine. Närvidega antud probleem küll seoses ei ole. Jalatalla punktmassaaz ei aita antud probleemi lahendada. Usaldage oma raviarsti.