Menopaus ja antibeebipillid 22.04.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 47-aastane ja tarvitanud 12 aastat antibeebipille-,,Logest''. Igakuised päevad on käinud nagu kellavärk, kuid nüüd, viimasel kahel kuul ei ole olnud päevad enam ,,normaalsed'' st. et veritsus on minimaalne, võib isegi öelda et peaaegu olematu. Kas tegemist võib olla algava menopausiga ning kas peaksin jätkama tablettide võtmist?

Tänan.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pillide "Logest" kasutajatel on väga sageli igakuised veritsused väga vähesed või võivad ka puududa. Muretsemiseks pole põhjust, see pole algava menopausi tunnus. Keskmine menopausi saabumise iga on 50-51 aastat. See, et veritsused on jäänud minimaalseks, pole põhjus pillide võtmise lõpetamiseks. Kui soovite kindlat rasestumisvastast kaitset, on soovitav pille edasi võtta või soovi korral vahetada mõne teise rasestumisvastase vahendi vastu ( näiteks hormonaalspiraal). Kuidas siis edaspidi aru saada, millal on saabumas menopaus? Vaid siis, kui pillide võtmine mõneks ajaks katkestada, saab selgeks, kas menstruatsioonid toimuvad, on nad regulaarsed või ebakorrapärased.
Heade soovidega,
dr.Katrin Seidelberg