Veritsus pillide ajal 13.04.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tarvitan juba 6 aastat Jeanine pille, kuid viimased 3 kuud on pillide võtmise keskel tekkinud veritsus( nagu puhas veri, ilma limata, õrnalt roosa). Pille vahele pole jäänud ja võtan alati õigel ajal.
Pillid kirjutati välja, kuna mul oli nö tsüstilised munasarjad ja seetõttu esines kõhuvalusid päevade ajal. Pool aastat tagasi oli õrn emakakaelapõletik (esinesid kõhuvalud) ja kirjutati välja Arilini. Nüüd enam valusid pole olnud. Siis tehti ka vajalikud testid (PAP jms) mis olid korras. Tegin nüüd ka rasedustesti, mis oli negatiivne. Ravimitest tarvitan vaid käsimüügiravimeid (valuvaigisteid peavalude korral). Millest võib selline veritus tingitud olla ja kas peaksin pöörduma koheselt arsti poole?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pillide võtmise ajal tekkiv veritsus tsükli keskel on seotud vaid pillide toimega. Kui veritsus on ebakorrapärane või tekib peale vahekorda , siis peab alati uurima ka võimaliku põletiku ja teistele emakakaelaga seotud probleemidel suhtes. Kui pillide edasisel kasutamisel paari kuu jooksul selline veritsus tsükli keskel jääb püsima, tuleks pille vahetada. Sellisel juhul sobivad bi- või trifaasilised pilldi ( Gracial või Tri-Regol), mis aitavad rohkem tsükliliselt emaka limaskesta pidurdada ja selliseid veritsusi vältida. Uued pillid saab välja kirjutada ka perearst.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg