Emakapõletiku sümptomid 06.04.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sünnitasin umbes poolteist nädalat tagasi. Nüüd siis selline imelik asi, et mul tuleb pruunikat limataolist asja ja lõhnab väga ebameeldivalt. Kas võib olla selline juhus, et peale sünnitust ehk jäi midagi sisse?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Muretsemiseks ei ole põhjust.Sünnitusjärgne voolus e.lohhia kestab 4-6 nädalat.Vooluse moodustavad irduv endomeetrium ja koos sellega leukotsdüüdid .Kui sünnituse järgselt esinevad ka emakakaela kanali ja tupe latseratsioonid siis võib erituvate lohhiate hulk olla suurem ja ebameeldiva lõhnaga.Soovitan Teil apteegist osta intiimpesuvahendit Ladee Gel,mis niisutab,puhastab,desinfitseerib ja eemaldab ebameeldiva lõhna.Edu soovides,Maie Väli