Kipitustunne peale urineerimist 21.03.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
2 nädalat tagasi lõppes mul põiepõletiku ravi. Põletiku sümptomid samuti kadunud, kuid nüüd vaevab mind kipitustunne põies/kuseteedes peale urineerimist ja see pole selline tugev põletikuvalu, vaid pigem kipitav häiriv tunne. Lisaks olen arusaanud, et kui päeva jooksul suurtes kogustes vedelikku tarbin, siis kipitust pole, kui aga väiksemas koguses, siis tekib mingi hetk järsult väga kange häda, kuid wc-sse minnes on väljuv kogus suhteliselt väike ja hiljem tekib ka see kipitus, nagu oleks täis põit tundide viisi kinni hoidnud. Milles võib probleem olla?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, Kui põiepõletiku ravi tehtud , siis tegelikult võivad jääknähud edasi olla. Soovitaks rohkem juua ja lisaks ka põieteesid umbes 7 päeva vältel. Hea on ka jõhvikas. Kui probleem ei lahene minge tagasi perearsti juurde Dr Kadastik