Imelik tunne kõhus 27.02.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, üle nädala tunnen end nagu rase (mul on kaks last alla 5 a) kõhus koriseb ja muliseb ja tõbleks nagu midagi, siis kui pikali olen. Kaal tõuseb. Nagu kerge surve on vahepeal ja päevade moodi natuke tuikab. Voolus on valge ja selline veniv. Võtan antibeebipille juba 1,5 aastat. Kui mul päevade ajal mingi valu on, siis alles 1 päev enne ja keha pole varem ka nii palju kaalu kogunud. Päevad peaksid alles 12 päeva pärast algama. Söön tervislikult, joon palju vett, kõnnin väljas umbes 1 h päevas, teen kõhulihaste harjutusi. Arsti juurde sain aja alles aprilli keskele. Lugesin, et munasarjavähil on sellised sümptomid, et tunduks nagu seedehäired ja ka päevade moodi valu võib olla. Olen teinud ka rasedusteste, need on negatiivsed olnud.

Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 29-aastane. Kuna tarvitate antibeebipille, siis kirjutage kalendrisse 7-pillivaba päeva ja nimetage seda igale arstile, kuhu pöördute. Antibeebipillidel on munasarja vähi vastane toime, nii, et väga muretsema ei peaks.
Küll aga saate pöörduda laborid.ee ja paluda ise tasudes teostada uuringu veeniverest munasarja onkomarkerile Ca 125. Paluge paberkandjal vastus omale kätte.
Välistatud peaks olema suguhaigus urogenitaalne klamüdioos.
Sagedamini esineb noortel naistel ärritatud soole sündroomi, ravim on retseptiga, mille saab väljastada ka perearst.
30-aastaselt saate PAP sõeluuringu kutse:
http://www.haigekassa.ee/ennetus
Käige uuringul ära, koos vastusega naistearstile.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt