Probleem hormoonidega? 31.12.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Kuna Teie juurde on järjekorrad väga pikad, kuid olen käinud erinevate arstide juures ning keegi ei ole mind aidata suutnud, otsustasin Teile kirjutada.

Minu mure algas siis, kui lõpetasin Yasminelle pillide võtmise. Olin võtnud neid ca 1.5 aastat, kuni paremas rinnas leiti healoomuline kasvaja. Kohe ütleb ära, et rasestumisvastaseid pille ma enam kunagi võtta ei taha, sest usun, et kõik probleemid saidki alguse nende neelamisest.

Alguses ei olnud midagi eriti märgatavat, kuid umbes 2 kuu pärast märkasin, et näonahk hakkas muutuma halvemaks (enne pille mul kunagi näoga selliseid probleeme polnud). Päevad käisid mul edasi, tsükli pikkus ei olnud sama alati, mõnikord 34 päeva, üks kord isegi 38, kuid siiski nö iga kuu päeva olid. Siis oktoobris olid samuti päevad, kuid novembris, kui päevad pidid tulema läks nägu olukord kiiresti väga väga hulluks, st mõlemad põsed olid täis tsüstilist aknet ning päevi ka ei tulnud. Kui "õigest" ajast oli möödas juba paar nädalat läksin naistearsti juurde. UH selgus, et mul on paremas munasarjas tsüst. Arst kirjutas välja Duphastoni tabletid, mida pidin võtma 10 päev (või kuni päevad algavad) ning tõepoolest 7. päeval päevad tulid. Kohe kui päevad lõppesid käisin teise naistearsti juures (sest sain sinna aja) ning UH näitas, et tsüst oli ära kadunud. Nii ma siis mõtlesingi, et sain lahti sellest jamast. Küll aga näonahk oli jätkuvalt väga halb, käisin ka nahaarstil, kes kirjutas Differini jne kuid akne püsis.

Nüüd detsembri lõpus aga kui mul oleks pidanud päevad olema neid jälle ei ole. Samuti halvenes järsult taas ka akne ja olukord väga kole. Täna on tsükli 35. Muidu ma muidugi veel ootaks aga kuna see asi juhtub juba teist korda plus kogu see näonaha probleem, siis olen väga mures ja nõutu.

Nimelt ma tahaksin teada, et esiteks muidugi mis toimub päevadega, kas on jälle tsüst? Seda te muidugi mulle öelda ei saa ilma UH-ta. Kuid tegelikult mu jaoks olulisem ja suurem mure on see, et mis üleüldiselt minuga toimub? Probleem tsükliga, tsüstid, inetu tsüstiline aktne - arvan, et kõik see on omavahel seotud ning ise ma pole arst, kuid arvan, et mul on miskit ikkagi hormoonidega sassis, sest kõik see ju sellele viitab. See naistearst, kes mulle duphastoni kirjutas aga ütles, et ei seda ei saa verest niimodi lihtsalt määrata ja ei saatnud mind vereanalüüse andma.

Mis teie arvate, millest kõik need asjad (akne, tsüst, tsüklihäire) tulla võivad? Mida ma nüüd edasi tegema peaks et ennast aidata? Kas see võib mõjutada ka rasedaks jäämist? Kui läheksin ise hormoone testima kas teha seda tsükli alguses/lõpus või ei ole vahet? Kas lihtsalt oodata päevi edasi?


Ette tänades

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Siin on tegemist pillide lõpetamise järgse menstruatsioonitsükli häiretega.Kuna on tekkinud ka muutused näonahas,siis tuleb Teil tingimata määrata ka hormoonide sisaldus vereseerumis.Ideaalne oleks,kui esimene veri saaks kontrollitud m.tsükli 5-7 päeval ( FSH,LH,PRL,östradiool,testosterool ,SHBG,insuliin ja DHEAS) teine vereproovm.tsükli 18-21 päeval (FSH,LH,progesteroon.östradiool.SHBG,TSH).Vastuste saabudes võite minuga konsulteerida.Kindlasti ei mõjuta see Teie rasestumist. Edu soovides,Maie Väli

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Polütsüstilised munasarjad

Mure selles, et viimane ovulatsioon oli aprilli alguses, seega 7 kuud ei ole ovulatsiooni olnud.

Varasemalt on mul menstruatsioon olnud korrapäratu (ovulatsioonide vahe oli vahepeal ~60 päeva). ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, teile sobiks tõesti ovulatsiooni stimulatsioon, kuid selleks peab olema mees uuritud. Ei ole mõtet enne stimuleerida (seda ei tehta lõpmatuseni), kui mehe kohta info puudub. Meestearstile suurt ...

Loe edasi

Põletik peale vahekorda

Tere, oled 21aastane noor neiu ning viimased 2 kuud on peale vahekorda esinenud tupes põletik.( välistel suguelunditel limaskesta peal). Esimene kord juhtus nii umbes 1,5 kuud tagasi (siis oli viimasest ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere, Kindlasti soovitan günekoloogi kontrolli ja partner võiks samuti ennast kontrollida meestearsti juures.

Raske öelda, kas on mingi põletik või lihtsalt tupe mikrofloora muutus. DRKadastik

Loe edasi

Pakitsus tupes

Tere
Olen nii meeleheitel juba, et ei oska enam kuskilt abi paluda.Olen oma murega pòòrdunud korduvalt nii naistearsti kui ka uroloogi poole.Augustis 2017 tuli mul pòiepòletik, sain 7p Berolcidi ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 39-aastane

Kindlasti saab teha uusi uuringuid ja tuleb mõelda harvadele juhtumitele, nagu DIV, allergiline vaginiit, tsütolüütiline vaginoos, ...

Loe edasi

Peavalud koos iiveldusega ja pidev ärrituvus, väsimus. Kas hormoonidest?

Tere, olen naisterahvas,
vanus 43,
pikkus 162cm,
kehakaal 75kg, kilod kogunenud põhiliselt kõht-rinnad piirkonda.

Põhimureks on tohutu ärrituvus ja peavalud koos iiveldusega.

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Premenstruaalne sündroom ( PMS) on sage kaebus ja eriti 40+ vanuses naiste hulgas. Premenstruaalse meeleoluhäire ( PMDD) korral on sümptoomid raskemad kui tüüpilise premenstruaalse sündroomi korral ja ...

Loe edasi

Veritsus

Tere!
Võtsin sos pilli esmasp ja veritsus algas kolmapäeval ja siiani veritseb üsna tugevalt. On see normaalne ja kaua kesta võib?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Ebakorrapärased veritsused on SOS pillide sage kõrvaltoime. Veritsus peale SOS pilli võtmist algab sageli 1 nädala jooksul ja vereerituse hulk võib olla erinev ( määrimisest kuni menstruatsioonitaolise ...

Loe edasi

Rasestumise soov

Tere,
olen 25 aastane naine ja olen abielus 28 aastase mehega. Oleme üritanud rohkem kui aasta juba rasestuda. Rohkem kui aasta tagasi jätsin ära antibeebipillid ja käisin günekoloogi vastuvõtul. ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Ka mina arvan,et momendil ei ole vaja kiirustada. Kuna Teil ei ole positiivset ovulatsioonitesti tulemust,võiks apteegi käsimüügist osta Inofolic pulbreid ja iga päev lahustada üks pulber soojas ...

Loe edasi

Raseduse peetumine ja kirurgiline puhastus.

Tere!

Mure seisneb selles, et saime abikaasaga 01.11.2017 teate, et 9+4 vanuses loote südametöö on peatunud ja määras kirurgilise puhastuse 03.11.2017. Emotsionaalse poole peal ei hakka ma ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Veritsus peale emakaõõne abrasiooni võib kesta kuni nädal. Kui on tekkinud tugevam verejooks,peab mõtlema,et emakas ei ole täielikult tühjenenud ja soovitan minna naistekliiniku valvegünekoloogi ...

Loe edasi

TSH 5,8 - kas on vaja ravimeid võtta?

Tere doktor Maie!
Vajan Teie nõu.
Tegin vere analüüsi ja kilpnäärme ultraheliuuringut.
Sain järgmised tulemused:

TSH 5.80
TPO IgG 25
fT3 ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Teie kilpnäärme funktsioon on normis,kilpnäärme vabad hormoonid on korras (Ft3 ja Ft4).Samuti ei esine kilpnäärmevastaseid antikehi ( TPO IgG).
Kui Teil jääb ikkagi kahtlus subkliinilisele ...

Loe edasi

Milles on asi, erinevaid ravimeid on võetud aga kordub uuesti ja uuesti

mure selles et tupe voolus on tükiline vahepeal sügeleb ja on ebamugav. Sama partner on olnud 4 aastat. Partnerile tegib suguelundile otsa peale punased täpid. Kahe viimase aastaga on asi eriti hulluks ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 24-aastane

Suure tõenäosusega on tegemist sageli korduva tupe seeninfektsiooniga, ing k recurrent, mis reeglina vajab nii süsteemset(suukaudset) ...

Loe edasi

HPV51

tere käisin günekoloogi juures mul tehti pap test ja leiti ureaplasma urealyticum ja HPV 51,urealyticumi raviks kirjutati kümme päeva antibiootikume mida võtan praegu.kui rohud võetud kästi uus proov viia ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

HPV kandlus nagu ka teil on esineb igal kolmandal naisel. Reeglina see ei põhjusta mingeid kaebusi. See viirus võib ka mingil hetkel ise kaduda ja jääb närvikkgandlionitesse jua tule kunagi ilmsiks. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi