Urea-ja mycoplasmoos 12.12.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Kirjutan Teile, kuna nüüd juba 2 aasta pikkuseks veninud probleemile ei paista tulevat lahendust.
Alustan siis algusest. Ca. 2 aastat tagasi vahetasin elukaaslast ja kasutasin üle 15 aasta esimest korda Logestit, mille kasutamise järel tekkis kaalutõus ja verejooks. Arst ütles, et rohi ei sobi ja katkestasin kasutamise, paar nädalat hiljem aga kasutasin SOS-pilli, mis taas tekitas probleeme ja arst väitis, et need rohud ei ole minu jaoks. Kasutasin mingeid ravimeid, mille nime enam ei mäleta, tekkis tupeseen. Sellel järgnes bakteriaalne vaginoos, millele sain omakorda ravi. Siis hakkas korduma kuust-kuusse seen jne. Kasutasin kõikvõimalikke käsimüügis olevaid femigele ja gynocapse, et olukorda leevendada. Aga tundus nagu vaginoos tuleks ikka ja jälle tagasi. Käisin arstil ja tema ütles, et kõik on korras.
Samal ajal aga käisin perearstil otsimas lihasvaludele lahendust ja sattusin reumatoloogile. 13.01.2012 Reumatoloog tegi analüüse ja selgus, et mycoplasma ja ureaplasma on positiivsed, määras ravi: Doxy-M-ratiopharma 100 mg. 1 tablet 2 korda päevas. Ja saatis infektsionistile. Tegime mehega ravi, kasutasin kondoomi, olime ettevaatlikud. Infektsionist tegi korduvad proovid ja selgus, et mycoplasma ja ureaplasma ikka positiivsed. Sain pahandada, et pole ettevaatlik olnud, või käib minu mees külapeal. Tehti kordusravi sama rohuga (mees oli kinnisel reservõppusel 3 nädalat ja suguelu me ei elanud, küll aga ravisime ennast). Infektsionist tegi proovid ja ikka positiivne, sain vastuseks, et kui me ise ennast aidata ei taha, siis ei aita ükski ravi ka ja mehel on kõrval suhted.
Sattusin sel sügisel puusavalude ja alakõhu valudega perearstile, arst kirjutas Retafer 100mg 3x päevas, kuna näitaja väga madal, puusale Vimovo tablette 2 tk.päevas ja hakkas korduma sama ring. Reumatoloog : urea-ja mycoplasma positiivne, MRT uuring –tagasihoidlikud viited mõlemapoolsele sakroiliidile, mõlemal pool SIL piirkonnas subkondraalsel vähesel alal luuturset, konkreetseid erosioone siiski ei leia. Asendas Vimovo tabletid Recoxa tablettidega. Aga valud puusast ei kao ja reumatoloog ütles, et pean saama oma günekoloogilised probleemid korda ja siis saame puusale õige ravi määrata ja kui vaja seda edasi uurida. Tänased günekoloogilised kaebused on valud alakõhus, aeg-ajalt tunne nagu oleks emakas turses ja suguühe vahel valulik. Voolusel halb lõhn ja muutunud kontsistents. On nädalaid, kus voolus lõhnab väga halvasti, siis kaob täielikult huvi „ voodielu” vastu. Rinnad valulikud.
Mulle edu soovides, ütles aasta alguses eelmine reumatoloog Teie nime ja registratuuri numbri. Nüüd soovitas Teid praegune reumatoloog ja andis kaasa kõik aasta jooksul tehtud analüüside vastused. Jutt on pikk ja segane, aga kuna minu elukoht on teist kaugel, siis otsustasin siit enne Teie arvamust oodata.
Aitäh, aega leidmast ja vastust ootama jäädes...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Olen praegu talvepuhkusel ja see kestab kuni 2,jaanuarini 2013,Kas tõesti reumatoloog ja infektsionist võtsid analüüse emakakaelakanalist? Nii ureaplasma kui mycoplasma kuuluvad nii naiste kui meeste suguelundite normaalsesse mikroflorasse.Helistage mulle alates 2 .jaanuarist telefonil 7 319 267.Siis räägime võimaliku vastuvõtu suhtes.Edu soovides,Maie Väli