Vereeritus Yasminellega 19.11.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin septembris prooviabrasioonil. Kahtlustati polüüpi emakaõõnes ja emakakaela kanalis. Tarbisin enne ja ka pärast protseduuri Yasminelle tablette.
Emaka limaskest oli õhuke ja protseduuri käigus saadi väga vähe materjali. Pärast oli väike vereeritus-määrimine 1-2 päeva.
Vastuseks kahe nädala pärast tuli polüüp.
Tabeltivaba periood saabus ~2 nädalat pärast prooviabrasiooni. Nii öeldi haigals mulle, et tablette tarvitaksin samamoodi edasi.
Esimene vereeritus oli tavaline, nii nagu varem oli olnud. Kestis viis päeva. Esimene päev määris, teine ja kolmas päev normaalne vereeritus, neljas-viies päev määris.

Nüüd aga on olukord muutunud. Pärast abrasioon teine ja kolmas tabletivaba perioodil olev vereeritus on äärmiselt minimaalne ja lühem. Senise viie päeva asemel umbes 3-4 päeva. Korralikku vereeritust on vaid ühel päeval, sedagi vähem kui varem. Teistel päevadel pigem määrib pruunika-punase vere segu.

Kas on vähene vereeritus ja pruun voolus nüüd eemaldatud polüüpide ja Yasminelle tõttu?
Arsti juures pole pärast abrasiooni käinud. Eelnevalt tehtud proovid juulis. Emakakaelal krooniline põletik, HPV negatiivne, muud proovid korras.
Vahekorras pole olnud ~2 kuud. Muudel aegadel vereeritust ei ole, voolus on normaalne.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
peale prooviabrasiooni ja polüübi eemaldamist pillide võtmise jätkamisel emaka limaskest ei taastu, jääb väga õhukeseks ja vereeritus pillivabal perioodil ongi seetõttu väga vähene. Tegemist on normaalse situatsiooniga ja muretsemiseks pole põhjust. Pillide võtmine on soovitatav, kuna see takistab emaka limaskesta paksenemist ja polüüpide teket. Juhul, kui katkestate pillide võtmise, taastuvad tavalised vererohkemad menstruatsioonid.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidleberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Menstruatsioon

Tere! Mul on viimase aasta aja jooksul päevad järjest lühemaks jäänud. Selles mõttes, et vereeritus kestab vähem aega. Varem kestis 3 päeva suurem vereeritus ning pärast seda 2 päeva kergem, ehk kokku ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Põhjuseid võib olla mitmeid. Oluline on vanus ja teie hormonaalne staatus. Teadmata jääb teie vanus ja sünnituste kohta info. Soovitaks pöörduda günekoloogi poole, kes vajadusel määrab hormoonid. ...

Loe edasi

Rasestumisvastased vahendid

Tere

Kasutan Nuvaringi, kuid soovin seda asendada Yasminelle tablettidega. Millal ma peaksin neid võtma hakkama, kas kohe järgmisel päeval pärast Nuvaringi eemaldamist või pärast seitsmepäevast ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
kõikide hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite puhul on kasutamise esimese kahe kuu jooksul üheks kõrvaltoimeks vähesed ebakorrapärased veritsused.
Soovitan hakata pille võtma 7-päevase ...

Loe edasi

Rasedusehirm

Tere! Olen 18- aastane neiu, kasutan rasestumisvastast preparaati Yasminelle alates 2. juulist, k.a. Ma räägin teile kogu oma loo, siis oskate ehk aidata mind. Ma pole suutnud hakata oma pille nii-öelda ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
pillide võtmine peaks tagama muretu elu, võttes ära pideva hirmu soovimatu raseduse ees. Oled korralik pillide võtja ja võid rahulikult usaldada nende toimet. Pillid on väga kõrge efektiivsusega, ...

Loe edasi

pidev kahtlane vereeritus tupest

Tere! Olen pikemat aega hädas imeliku pruunika vereeritusega tupes. 2 kuud tagasi soorutasin abordi. Peale seda oli menstruatsioon ära, aga nüüd olen hädas taolise murega. Kuu aega peale aborti kasutasin ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Vajate reaalset naistearsti konsultatsiooni.
Kirjeldatud andmeid on liiga vähe.

Loe edasi

menopausile üleminek

Kas on loogiline et vereeritus menopausile üleminekul on kestnud juba 2 kuud ja üsna tugevalt? Igasugused muud nähud (valud, vaevused, torked jne) puuduvad. Olen 51 aastane. Olen sellel teemal kuulnud ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

TERE KUI teil vereeritus kestnud nii kaua, siis see ei ole normaalne. Kindlasti peate pöörduma naistearstile. DR Kadastik

Loe edasi

Vereeritus peale vahekorda

Tere,
Pöördun Teie poole järgneva murega. Viimase paari nädala jooksul on mul juba kolmas kord peale vahekorda vähene vereeritus. Tupest välja voolav sperma on veresegune. Hilisemat määrimist ega ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Suure tõenäosusega on tegemist probleemiga emaka kaelal (põletik, polüüp vms). Ilma läbivaatluse ja analüüsideta on raske täpselt öelda, millega on tegu.
Kui veritsus kordub võite pöörduda ...

Loe edasi

Vereeritus logesti kasutamise ajal

Tere, minul on selline probleem, nimelt beebipillide Logest kasutamise ajal on jätkuvalt vereeritus sama mastaapne kui päevade ajalgi kogu pillide kasutamise aja vältel ja seda 2x21 päeva jooksul juba, ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kuna 2 kuu jooksul on olnud pidev veritsus, soovitan pille vahetada.
Veritsus on pillide kõrvalmõju.
dr. Seemen

Loe edasi

"Päevadest"

Tere. Olin menstruatsiooni kolmandal päeval vahekorras. Spiraali pole ja pidevaid rasestumisvastaseid tablette ei kasuta. Kuna polnud eriti kursis rasestumisvõimaluse kohta päevade ajal, siis võtsin pärast ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Põhjuseks on Postinori tablett, vereeritus peaks iseenesest siiski peatselt lõppema.
dr. Seemen

Loe edasi

Suur vere eritus

Tere
Minu mure on järgmine.Poolteist nädalat hakkasid väikese hilinemisega päevad. Tugeva kõhuvaluga ja sellele järgnesi suured nn. klimbid nagu kergelt hüübinud veri umbes 2*2 sm. Peale seda kõhuvalu ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kas tegite ka rasedustesti? Võimalik, et tegemist oli raseduse katkemisega ja sellest ka suurem ja pikem vereeritus. Veritsuse peatamiseks on olemas ravi( retseptiga) ja selleks peate ikkagi pöörduma ...

Loe edasi

Veel Proverast

Tänan kiire vastuse eest! (Vt. 7.07) Jätkasin Provera võtmist, nüüd 20 mg päevas, mensesetaoline vereeritus aga kestab. Kahjuks on minu raviarst puhkusel augusti keskpaigani, seega otsin endiselt abi ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Kui veritsus on määriv, siis jätkake, kui tugev verejooks peate pöörduma erakooraliselt muu günekoloogi poole ja peaks kontrollima teid läbivaadates , vajadusel teha ultraheli uuring.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi