Kliogest 12.11.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen kasutanud Kliogesti juba 4 aastat. Kuumahoogusid enam pole, kuid kui ei võta, tulevad. Kas kliogestil on ka positiivseid mõjusid naise organismile (näiteks nahale või juuste väljlangemise välimisele ) peale selle, et luuhõrenemise ja kuumahoogude välimiseks seda võetakse?
Minu puhul tundub, et ei mõju hästi veenidele.
Tänades!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
hormoonasendusravi (HAR) kasutamise eesmärk on klimakteeriliste vaevuste ( eelkõige kuumahoogude) leevendamine üleminekuperioodil. Pikaajaline HAR aitab ennetada ka osteoporoosi e. luuhõrenemist. Pikaajalised uuringud kinnitavad, et täiesti riskivabalt võib HAR kasutada kuni 4 aastat. Pikemaajaline kasutamine suurendab rinnavähi riski. Arvestades sellega, et olete 4 aastat ravi teinud ja on tekkinud kõrvaltoimeid, soovitan Kliogesti hakata võtma üle päeva (või 1/2 tabletti päevas) ja sellisel moel doosi vähendades ravi 1-2 kuu möödudes lõpetada. Kui peale Kliogestiga ravi lõppu hakkate tundma taas aeg-ajalt kuumahooge, siis kasutage edaspidi looduslikke preparaate, mille valik apteekides on väga lai ( Klimadynon, Femarelle jt.). Kõikide looduslike preparaatide omadus on parandada üleminkuperioodil naise enesetunnet. Samuti on abi spetsiaalsetest vitamiini-kompleksidest (näiteks "Vitakur").Osteoporoosi profülaktikaks on oluline kasutada ligapäevaselt kaltsiumi ja D-vitamiini ( näiteks Calcigran Forte D tabletid).
Parimate soovidega,
dr.Katrin Seidelberg

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

menopaus

Olen mures enda pärast.Nimelt on eemaltatud minult emakas ja munasarjad ise olen 38-aastane naine.Sellest operatsioonist on möödas 1,6aastat.Peale oppi kirjutas günekoloog mulle Kliogest tabletid ,aasta ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Ingrit!
Kahjuks ei selgu, miks Teil on eemaldatud nii noorelt munasarjad.
1. Kaalu on võimalik taastada, kui reguleerida söödud kalorite hulk kulutatud kalorite hulgaga
2. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi