Beebipillide mõju põiele? 24.09.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lapsepõlves oli mul probleem pideva pissihädaga, eriti enne magamaminekut. Probleem lõppes teismeeas, u samal ajal kui algas menstruatsioon ja arvasin lapsepõlvemure psühholoogiliseks probleemiks (lapseea stress - õe ja venna sünd vms). 18aastasena algas sama probleem uuesti ja on nüüdseks kestnud aastaid perioodiliselt - kuus kuud on, kaks ei ole, paar nädalat intensiivsem, paar nädalat vähem. Tehtud on korduvalt kõik günekoloogilised uuringud - probleemi pole, korduvalt uriiniproovid ja külvid - midagi ei leita. Mingit lekkimise või märgamise probleemi ei ole - lihtsalt pissihäda, kui tegelikult põies midagi ei ole. Olen konsulteerinud arstidega, kas probleem võiks olla psühholoogiline, kuid puudub seos stressiperioodide või ükskõik mille psühholoogilisega. Seejärel saadeti mind uroloogi juurde, kus urodünaamilise uuringu käigus selguski, et põis annab hädast märku suuresti liiga vara, nö ilma asjata, aga mingit põhjust sellele ei leitud. Uroloog pakkus välja, et kas probleem on kestnud sama kaua, kui olen võtnud beebipille?

Probleem algas täiskasvanueas uuesti siis, kui olin Jeanine pille võtnud u 4 kuud. Vahepeal olen teinud kahekuise pausi, kuid ei mäleta, et see oleks põiega seotud sümptomeid väga muutnud, samas ei osanud siis sellele seosele ka tähelepanu pöörata. Ükski günekoloog, kelle juures olen selle murega käinud, ei ole kunagi välja pakkunud, et põhjustajaks võiks olla beebipillid.

Mida arvate Teie? Kas beebipillid võiksid sellist probleemi tekitada ja kas sellisel juhul on võimalik, et mõju avaldus alles 4 kuud pärast võtma hakkamist ja ei läinud ära 2 kuud pärast võtmise lõpetamist? Ise mõtlesin, et äkki tõesti kuidagi hormonaalne - enne menstruatsiooni algust oli probleem, menstruatsiooni ajal mitte, täiskasvanuna pillide abil "päris" menstruatsiooni katkestades hakkas uuesti. Kas on üldse reaalne, et pillidel võiks selline mõju olla jne?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Pole kuulnud,et pillidel selline toime oleks..Te ju tegite pillidele ka vahe sisse ja olukord ei paranenud . Kui oleks pillidega mingi seos, sisi probleem oleks tekkinid kohe pillide alustamisel aj kadunud kui tegite pausi. Jääb mulje,et olukorra põhjuseks on psühooloogiline moment. Soovitaks minna psühhiaatri juurde ja ma pakuks välja antidepressantravi. Vähemalt proovida seda kas üldse midagi muutub.
dr Kadastik