Sügelus häbememoka ja kintsu vahel 12.09.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Juba 3-4kuud sügeleb jalgevahe, välimistel häbememokkadel lööbe tunnus ja haudumise tunnus. Käisin perearstil, tehti kõik vereproovid-korras arst kirjutas advantan1mg-g salvi, ise ostsin klotrimasoolsalvi-ei aita. Kas on tegu seenega, viirusegs vm muud? Kasutan Evra plaastreid 5aastat
Täna olid tekkinud ümber häbeme kerged lõhed, mis pestes valusad, kasutan pesuks intiimgeeli või lasteseepi, päevaks määrin beebi puuderkreemi. Voolust ei esine, seest ei sügele. Ise olen ülekaaluline, kuigi puhtust armastav, aga sellist häda pole enne olnud, kas seksida võib või on nakkav, mees küll ei kaeba midagi, palun nõu. TÄNADES

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere Jääb muljem,t tegemist ikka seenega, peate minema günekoloogi poole.
dr Kadastik