villikesed suguelunditel 03.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Avastasin täna hommikul oma välissuguelunditel villikesed, mis sügelevad. Mul on juba mitmendat päeva palavik. Ka valgevoolust tuleb rohkem kui harilikult ja üldse on selline tunne, nagu tupp oleks paistes. Kuu aega tagasi diagnoosis günekoloog mul tupeseene. Kas see võib olla põhjustatud tupeseenest? On veel üks asi - nimelt mu partneril oli umbes 1 kuu tagasi huule peal herpes. Kas on võimalik, et nakatusin herpesesse oraalseksi kaudu??

Ette tänades,

Maria

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Maria!

Registreeruge koheselt naistearstile! Kirjelduse järgi on tegemist genitaalherpesega. Tundub, et Teil on see haigus esmakordselt, seetõttu tuleks koheselt ravida kaasaegsete tablettidega.

Genitaalherpesinfektsioon (ka teised haigused) võis provotseerida tupeseent.

Naistearst G.Litter