Pidevalt "päevad" 17.08.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

On müoom, 2011 tehtud konisatsioon (2012 märtsis proov korras), tarvitan Activellet. Viimati olid päevad 2011 nov-s. Nüüd alates juuli keskelt juba 4.kord. Kestab ca 5 päeva, siis mõned päevad möörib natuke ja algab uuesti. Nädal tagasi, 3.korda kestvate päevade ajal läksin arsti juurde (oma arstile saan alles okt-s), kes kirjutas mulle Demoxytociumi 3 päevaks 3x päevas ja soovitas juua nõgeseteed ning ütles, et kui see ei aita, siis haiglasse abrasioonile. Jäi pidama, aga...1 nädala pärast algas jälle!?
Mida teha? Minna ikkagi haiglasse (saatekiri on alles)?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Soovitaks minna günekoloogiue ja peaks vaatama enne puhastamist ultraheliga, kas limaskest on pakseneud, siis peaks abraseerima. Kui teil on ainult määrimine, si s ei peaks kohe abraseerima. Kui tegemist suure vererjooksuga, mida ei saa muud moodi peatada, siis soovitaks koheselt seda teha.
Dr Kadastik