Tupeseen ja ureaplasmoos 08.08.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Paar kuud tagasi kirjutati mulle peale läbivaatust välja kuus tupeküünalt tupeseene raviks. Kasutasin need ära, kuid valulikkus vahekorra ajal ei kadunud kuskile. Läksin uuesti naistearsti vastuvõtule, tehti uus läbivaatus ja võeti analüüsid. Selgus, et mul on ureaplasmoos ja mulle kirjutati välja antibiootikumid (30tk 15 päeva). Kuid mul ei olnud võimalik kohe kuuriga alustada. Nüüd tahaksin kuuriga alustada, kuid mul on tekkinud kaebused, mida seostaksin pigem tupeseenega (sügelus, kipitus, valulik vahekord).

Kuna olen lugenud, et ureaplasmoosiga selliseid sümptomeid esineda ei tohiks ning, et tupeseent ei ravita antibiootikumidega. Minu küsimus ongi, et kas sümptomid võivad siiski olla seotud ureaplasmoosiga ning kas peaksin alustama antibiootikumi kuuri.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
korduma kippuva tupeseene põhjuseks võib olla mõni põletikutekitaja suguteedes, nende hulgas ka Ureaplasma. Tõepoolest on sügelus ja kipitus tüüpilisteks tupeseene tunnusteks ja antibiootikumiga ravi seda ei leevenda, pigem soodustab. Soovitan ureaplasmoosi ja tupeseene ravi teha koos. Alustage suukaudse seenevastase raviga (Fluconazol 1 kapsel 1päev) ja ka tuperaviga, seejärel tehke ravi antibiootkumidega koos probiootikumidega. Ravi lõppedes soovitan suukaudset seenevastast ravi korrata. Probiootkumid on antibiootikumidega ravi ajal vajalikud selleks, et kaitsta soole normaalset mikrofloorat ja vältida pärmseene vohamist.