Emakakaelavähk 05.07.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 32aastane, 1 sünnitus 2002. 2007 dets PAPII. Olin suitsetaja 10 aastat, nüüdseks maha jäetud. Ülekaal ca 20 kg.

2 nädalat tagasi oli konisatsioon. Konisatsiooni põhjuseks tsütoloogia vastus (võeti 2 eraldi proovi-portio ja kael)-1-tservikaalkanal HSIL, AGUS. 2-portio- T201211456/1- PAPII).

Konisatsiooni järgne vastus: Carcinoma in situ/carcinoma intrepitheliale/cervicis- piirdunud raske düsplaasia ja CIS G3 ülekasvuga tservikaalsetele näärmetele 5/15 väljalõiketükkides operatsiooni tasapinda jõudmata.

Hirmu võimendab ka juba ca 3 kuud valutanud sabakont millele on tehtud põletikuravi, kuid see ei muutnud midagi. Ainult istuda on valus, muidu sabakondivalu tunda ei anna (käies, tõstes). Samuti samal kuul konisatsiooniga esines menstruatsioonide vahepeal ka määrimist (varem ei ole sellist asja olnud).

Kuidas edasi? Millised uuringud? Arst ütles, et konisatsioon on juba tehtud ja see oligi ravi. Kas on lootust, et kõik saab korda?

Kõike head
S.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud S.! Diagnoos on tõsine, tegemist oli emaka kaela vähiga, mis avastatud algjärgus. Edasi tuleb käsitleda juhtumit täpselt ravijuhendite järgi.
Kuna olete väga noor, siis tuleb tegutseda õigesti. Saatke minu töömeilile oma isikukood, siis saan täpsemalt vaadata OP kulgu ja tulemusi, ning arstlikke otsuseid. Naasen tööle 16.07. Broneerige aeg online teel, meili teel või telefoni 6014331 teel alates 16.07. Kaasa gün analüüside koopiad 2011-2012. Kaldun arvama, et saadaksin teid isiklikult kokku leppides onko-gün os juhatajaga koheselt nõustamisele onko-günekoloogile.
G.Litter, naistearst.ee, Altmõisa