Valu tupe piirkonnas 04.07.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minu probleemiks on valu tupe piirkonnas, just üks häbememokk on nagu valusam. Kui katsun antud piirkonda, siis on valus, tundlikkustunne. Veega kokkupuutel on samuti valus. Ei tunne, et oleks mingit erilist lõhna, voolus on valge ja pisut tükiline. Pisut on ka sügelustunne, mis oli esimestel päevadel hullem, kuid on leevendust saanud klotrimasoolsalvi kasutades või siis lihtsalt ajaga paremaks läinud. Tunne on nagu kogu tupepiirkond oleks kergelt paistes (ka tupp seest). Peamine valus on end pestes, katsudes, kuid see on tuntav ka nt. lihtsalt istudes (mitte küll nii tugevalt).
Olen praeguseks kasutanud erinevaid apteegis müüdavaid vahendeid, kuid mind hirmutab pisut see paistetus-valulikkus, mis ei taha ära minna. Kas on veel midagi, mida ma saaksin proovida? Kas peaksin arsti juurde pöörduma?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
välisgenitaalide ja tupe sügeluse, paistetuse ja valulikkuse põhjuseks on kõige sagedamini kandidoos. Kui Klotrimasool-salvi kasutades nädala jooksul kaebused pole taandunud, soovitan suukaudset seenevastast ravi (flukonasool), mida saab määrata perearst või naistearst.
Parimat soovides,
dr.Katrin Seidelberg