Bartholini näärme põletik 25.06.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mingi aja tagant kordub mul bartholini näärme põletik, mis alati ise ära kaob. Praegu olen aga reisil tunduvalt soojemas kliimas ja just päevad lõppesid. Seekord on palju rohkem paistes ja ka valulikum. Kas oskate palun soovitada, mida oleks võimalik käsimüügist saada, et seda leevendada? Pole kindel, kas arsti juurde saan :(
Olen mures!
K.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud K.! Andmetest selgub, et olete 29-aastane.
Bartholini näärme (korduva) põletiku korral peavad olema välistatud vähemalt urogenitaalne klamüdioos ja gonorröa.
Käsimüügist tuleks paluda (mäda)põletikuvastast kreemi, salvi või lahust, mida määrida. Kui mädakolle on juba kujunenud, siis aitab vaid kirurgiline avamine ja antibakteriaalne ravi.
Hea hügieen aitab põletikutekitajatel mitte sattuda Bartholini näärme avausest sisse. Põletikke võivad ägestada ka organismis paiknevad kroonilised põletikukolded: mädased hambad, kurgumandlid, pimesool jpm. Need tasuks kontrollida ja korrastada.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt