Seksuaalprobleemid 30.05.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et aasta tagasi ma kaotasin süütuse oma poisile. Oleme koos olnud pikalt. Minu esimene vahekord oli valulik ning ma ei tundnud midagi. Oleme palju kordi vahekorras olnud, aga midagi pole muutunud. Vahekorrad on vahel valulikud, olenevalt poosist ja kui märg mina olen. Ma ei tunne mitte mingit naudingut vahekorrast. Oleme proovinud palju poose ning ta on proovinud mu intiimpiirkondi hellitada, aga isegi seda tehes ma ei tunne midagi. Oma partneriga tunnen ennast väga vabalt, räägime kõigest ja ta on väga hoolitsev. Ma ei saa aru, miks ma midagi ei tunne, sest peaaegu kõik inimesed naudivad seksi. Kui ma vahel pornot vaatan ja ennast puudutan, siis vahel hakkab hea aga muudes olukordades ma ei tunne midagi. Kuhu ma peaksin enda murega pöörduma ja kes te olete kokku puutunud sellise probleemiga inimestega? Ma ise olen Tartust pärit ja sooviksin teada kas Tartus on olemas nõustaja/psühholoog, kes selliste probleemidega tegeleb. Kas põhjus võib olla mõtlemises ja mingises sündmuses, mis lapsepõlves on olnud ? Või on ka selline asi olemas, et mõni inimene lihtsalt ei tunnegi midagi? Ja kas selliseid probleeme on lahendanud psühholoog või on olemas apteekides või poodides sellised vahendid mis seda tundetust muudavad?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 18-aastane. See on tavapärane probleem nii noorte hulgas. Teil on õigus: " ... põhjus võib olla mõtlemises ja mingises sündmuses, mis lapsepõlves on olnud ?"
Peate pöörduma seksuaalnõustaja poole, uuringe infot www.seksoloogia.ee. Soovitan arstidele tuntud psühholoogi Meelis Sütti, kes aastaid tegeleb seksuaalprobleemidega. Kui psühholoogi abile on vajalik ka ravimeid, siis Tallinnas on seksoloog dr. Imre Rammul, www.rammul.ee.
Seniks kasutage intiimpesuvahendeid, libesteid jm lisavahendeid, mida saab osta ka sekspoodidest.
Tähtsaimad on teadmised, toimetuleku strateegiad jm.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt