Yasminelle pillid 17.05.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline asi, et hakkasin Yasminelle pille uuesti kasutama peale sünnitust. Naistearsti juures käisin oma mensese 5. päeval ja kirjutati Yasminelled...Sama päeva õhtul lugesin infolehelt, et pillide võtmist tuleb alustada mensese esimesel päeval, aga võib võtta ka 2...5. päeval...võtsingi mensese 5. päeval...esimese pilli..Menses lõppes 6. päeval vastu 7. päeva..ja võtsin neid edasi kuni poole pakini ja jätsin seejärel pooleli...et alustada pillide võtmist uuesti mensese esimesel päeval...peale seda kui pillide võtmise jätsin hakkas mul menustratsioon ülejärgmisel päeval.... ehk siis reedel võtsin pilli ja ning jätsin pooleli vana paki...ja menses hakkas esmaspäeval...ja uue pakiga alustasin ka nüüd mensese esimesel päeval ehk siis esmaspäeval

Küsimus siis selline, et kuna ma jätsin pillide võtmise vana paki peal pooleli ja alustasin uue pakiga mensese esimesel päeval nagu peab, et kas see mõjutas kuidagi seda, et võin rasedaks jääda või olen kaitstud raseduse eest sama kindlalt....

Loodan, et saite mu jutust ja küsimusest aru...ette tänades...

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 20-aastane. Teie mure on põhjendatud, sest antibeebipille tuleks võtta määratud skeemi järgi, vaid siis on tagatud 100% kaitse soovimatu raseduse vastu. Nüüd tekitasite menstruaaltsükli häire.
Jätkake tabletiehte kuni 21, siis 7-päevane paus. Kalendrisse kirjutage alati 7-tabletivaba päeva ja öelge igale arstile, kuhu pöördute, et tarvitate antibeebipille. Nüüd võib olla veritsust ja määrimist, jätkake ikka pille skeemi 21+7 järgi, määrimise ajal oleks arukas lisaks kasutada kondoomi. Kombineeritud pille ei tohiks kasutada rinnaga toitmise ajal, toitmise ajaks on minipillid.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt