Probleem päevade algusega 11.05.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nimelt on mul selline probleem, et 12.aprill pidin võtma SOS pilli (Postinor). Ning pärast seda mingi nädal aega hiljem jäin angiini ja kõrvapõletikku, tõsine viirushaigus.
Kuid nüüd on päevad hilinenud juba 14 päeva. Pidid algama 27. aprill.
Tegin kaks rasedustesti, mõlemad olid negatiivsed. Testid tegin siis, kui päevad olid hilinenud juba 11 päeva.
Vahel hommikuti on alakõhus nõrk valu, nagu kohe-kohe algaksid päevad. Kuid tuleb ainult pruunikat roosakat voolust.
Milles võib olla probleem, et mul päevad hilinevad? Ja miks tuleb sellist voolust?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, SOS pillid võivad põhjustada tsüklihäireid, soovitaks ikkagi günekoloogi kontrolli, vajadusel saab teha verest rasedushormooni, mis on täpsem. Dr Kadastik