Pillid ja veritsus/määrimine 25.04.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 22-aastane ja minu mure on järgmine. Alustasin üle pika aja jälle pillide võtmist. Eelnevalt kasutasin Yasminellet, ainsaks kõrvalmõjuks oli südamepahasus. Nüüd hakkasin uuesti pille võtma, kuid naistearst soovitas uusi – Yaz-nimelisi pille. Muidu tundub, et kõik on OK – ei iivelda. Olen võtnud uusi pille 20 tükki, alates esimesest menstruatsiooni päevast. Imelik on aga see, et terve see 20 päeva on mul määrinud (pruuni värvi). Alguses oli tavapärane menstruatsioon nagu ikka, kuid see ei jäänud järgi ja kogu aeg määris pruunikat voolust. Peale suguühet hakkas aga rohkem pruuni voolust tulema ja täna tuli punast verd. Päevad ei tohiks ju veel alata. Ca kuu aega enne pillide tarvitamist võtsin SOS-pilli. Kas see võib tingitud olla SOS-pillidest, mis ajasid tsükli sassi või on põhjus neis pillides? Mida ma peaksin tegema? Kas need pillid ei sobi mulle või on põhjus SOS-pilli tableti järgses mõjus? Kas peaksin võtma uue paki pille ja pooleli jäänud ära viskama?

Ette tänades ja vastust ootama jäädes

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Veresegune määrimine on tavapärane kaebus antibeebipillide alustamisel ja eriti SOS pillide tarvitamisel siis, kui on välistatud vähemalt urogenitaalne klamüdioos ja rasedus. Sel juhul ongi tavapärane m tsükli häire, mis enamasti möödub. Tarvitage antibeebipille ikka määratud skeemi järgi ja märkige kalendrisse tabletivabad päevad ning öelge igale arstile, kuhu pöördute, et tarvitate kombineeritud hormonaalseid retseptiravimeid -antibeebipille. Kahjuks Yaz on teistest antibeebipillidest erineva skeemiga 24+4, mis on põhjustanud segadust.
Alati võite teha hommikusest uriinist rasedustesti. Kui on uus partner ja on olnud kaitsmata vahekordi, siis on näidustus teostada uuring urogenitaalsele klamüdioosile.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt