Vaktsineerimine HPV viiruse vastu 17.04.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Kui mõttekas on vaktsineerida HPV (tüved 16, 18) vastu? Noortekeskuse kodulehel on info, et tõenäoliselt vaktsiini toime ainult 5 aastat? Tundub, et väga uus teema. Olen 22-aastane. Kas peaksin siis iga 5 aasta järel uuesti vaktsineerima? Kõik proovid on mul korras. Või piisab sellest, kui aastas korra regulaarselt kontrollis käia?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Vaktsineerimine genitaalkondüloome ja emaka kaela vähki põhjustavate kõrge riski viiruste vastu on soovitav kõigile. See on kaasja teadusliku meditsiini tippsaavutusi. Ideaalne oleks vaktsineerida enne suguelu algust, kuid vanuse ülempiiri ei ole seatud. Matemaatiliste mudelite järgi on vaktsiinide toime 30 aastat ja revaktsineerimine ei ole vajalik.
PAP testide võtmine ei kaitse emaka kaela vähi eest. Emaka kaela vähi eest kaitseb vaktsiin Silgard peale kolmandat süsti 70% ulatuses. PAP sõeluuringud jätkuvad ka vaktsineeritutele 30-55 iga 5 aasta järel.
Kaasajal vaktsineeritakse ka noormehi. Euroopas on eriti huvitatud vaktsineerimisest gay-noormehed. Mehi kaitseb vaktsiin genitaalkondüloomide ja peenise vähi eest.
Vaktsineerige end kindlasti, mida kiiremini, seda kasulikum!
Broneerige aeg online teel, meili teel või telefoni 6014331 teel.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt