Päevad hilinevad 11.04.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kasutan Lindynette 20 beebipille. Võtsin viimase pilli 3 aprillil. Täna on uue lehe alustamise päev, aga päevad ei ole siiani alanud. Tegin täna hommikul ka rasedustesti, mis oli negatiivne. Olen ka täiesti kindel, et ei ole ühtegi pilli võtmata jätnud. Siiani ei ole sellist asja olnud. Päevad on alati alanud 4 või 5ndal tabletivabal päeval. Küsiksin siis, et milles võib probleem olla ja et kas päevad võivad ikkagi alata, kui olen alustanud uue tableti lehega? Panin aja ka oma naistearstile, aga sinnani on üle kuu aja, nii et ehk saan natuke oma muret varem vähemaks.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 31-aastane. Kuna tarvitate antibeebipille, siis selline muutus on üsna tavapärane. Kombineeritud antibeebipillide toimel muutub emaka limaskest väga õhukeseks, seetõttu menstruatsioonitaoline vereeritus muutub järjest vähemaks ning võib olla määriv ja isegi mitte märgatav. Tegite õigesti: kui rasedustest on negatiivne, siis peale 7-pillivaba päeva võib jätkata uue tabletilehega ikka 21 päeva järjest ja 7-pillivaba päeva märkige kalendrisse.
Kindlasti teate, et kombineeritud antibeebipillidega ei tohiks suitsetada, tuleb paari aasta järel kontrollida vererõhku jm.
Kui soovite aega varem, siis tehke online broneering või minu töömeili teel või telefoni 6014331 teel. Vajalik isikukood.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt