Suurenenud voolus tupest 27.03.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul 9.02.12 suurenes voolus tupest ja 12.02.12 olid tulnud valge-kollakad helbed ebameeldiva lõhnaga. Käisin 13.02.12 tasulises kliinikus naistearsti juures. Arst kirjutas kohe välja 3 küünla Cremolum 200mg Canifug ja võttis proovi. 20.02.12 tuli proovi vastus ja leiti E.Coli bakteri, kirjutati välja antibiootikumite ravi 7 päevaks 14 tableti Augmentin 875mg/125mg amoxicillin+clavulanate potassium. Olen uurinud, kas abikaasa vajaks ka ravi, arst vastas eitavalt. Alates 20.02.12 õhtust mul tuli pruunikas määrimine mis kestis kuni 25.02.12 (helistasin arstile, sain vastuseks, et see on seotud bakteriga ja on normaalne). Selle perioodi jooksul ei olnud armuvahekorras olnud. 08.03.12 olin kaitsmata vahekorras, tupp oli väga kuiv ja 10-11.03 tundus, et voolus jälle suurenes, aga mitte märgatavalt. Käisin 13.03.12 uuesti naistearsti juures uue proovi tegemas. 19.03.2012 sain proovi vastuse, et see on korras. Voolus oli ka normis ja rahunesin maha, et probleem lahendatud. 26.03.12 olin abikaasaga vahekorras ja 27.03.12 mul märgatavalt suurenes voolus tupest, tulid jälle valge-kollakad helbed ja on väike kõrvetus. Uurisin abikaasalt, kas tal oleks kaebusi, ütles, et eelmine nädal (22-25.03) oli valulik urineerimine ja hetkel on väikse kõrvetuse tunne. Soovin küsida kuhu meile pöörduda ja keda ravida? Kas on võimalik, et mina olen uuesti saanud E.Coli bakteri abikaasalt või tegu on seentega? Mul on naistearsti juurde aeg alles 10.04.12. Mainin ka, et varem ei ole günekoloogilise probleemi olnud. Olen sünnitanud lapse 15.03.11, keda seni imetan ja menstruatsiooni hetkel ei ole.
Ette tänades,
J.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! kirjelduse järgi on Teil ikka antibiootikumide tarvitamise tagajärjel tekkinud vulvovaginiidiga.Arvan, et ka mehe uretriit on seenest tingitud.Seega soovitan mehel pesta peenist kaks korda päevas sooja veega ja määrida sugutile clotrimazoolkreemi 1% 7 päeva.Pöörduge perearsti poole,kes kirjutab Teile ja mehele Fluconazoli 150 mg-kokku kolm kapslit.Ühe kapsli võtab mees suukaudselt nädalas ja Teie üks kapsel esimesel nädalal ja üks kapsel teisel nädalal suukaudselt . Edu soovides,Maie Väli